1987-ben már saját fizetéssel rendelkeztem. A kőrúti hangszerüzletekben nem volt még akkor választék mint manapság, de azért volt mire rácsodálkozni a kirakatban.

Sóvárgó szemekkel néztem erre a hangszerre az Oktogon és a Blaha közötti részen lévő kis hangszerbolt kirakatában. Igazából nem tudtam mire vélni mi ez, csak sejtettem: valami ami nekem való. Ekkor már tudtam, hogy van kiséretautomatikás hangszer és hogy nagyjából mit tudnak ezek, de ez a minibillentyűzet nem akarta velem elhitetni, hogy ez egy rendes hangszer.

A YAMAHA ez időtájt nagyon sokféle ilyen okos kis szerkezetet dobott a piacra, volt belöle nagyobb is aminek komplett drum pad-jai voltak a billentyűzet elött, de az árban már távol állt tőlem. Ebbe a hangszerboltba is sokat visszajártam és nézegettem, de mivel itt csak pult volt és kérni kellett, talán egyszer néztem meg mielött megvettem. Megnéztem, aztán gyűjtögettem a pénzt, plusz munkát vállaltam. Akkoriban szoftverfejlesztőknek nagyon jó volt a szerzői jogvédő hivatalon keresztül vállalt munka. Egy időben rendszeres látogatójuk voltam, már megismertek.

 


 

Egyszer csak megvettem, emlékszem nagy örömmel mutattam apámnak, hogy ennek már van rendes dobhangja és vagy száz hangszíne. Tény, hogy a műanyag ház és a minibillentyű inkább egy játékszer benyomását keltette, szerencsére erősítőn keresztül azért mindjárt másként festett a dolog. Persze nem volt egy nagy szám, monofon hangszer szerény hangmintával, de amikor játszottam rajta és a VERMONA orgonán, még faterom is elégedett volt az eredménnyel. A YAMAHA ym2413 chipje dolgozott vele FM szintézissel.

Az összes sramlizenei kottát előre hátra tudtam játszani. Ekkor látszott meg a sok év tangóharmonika tanulás eredménye, kinyitottam egy kottát és már játszottam is.

(Érdekes, hogy az e-Bay-en még ma is 15-20 ezer Ft körül árulják)

 

Zenék, amiben felhasználtam

(1989) Fincy GO. - Fáj a hátam (backache)

(1988) Fincy GO. - Bohemia

(1989-1992) Fincy GO. - MP3 válogatás

Értékeld a cikket!
{extravote 3}