Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív
 

Az első saját zenék egyike. Az aktuális hangszer ritkán használt hangszíneinek és egyszerű effektjeinek felhasználásával készült.

Zenei indíttatás

A zenei indíttatást, a felvételen már alig felismerhető harmonika hangszínen játszott akkordmenet adta. Erre került basszus, és egy csomó háttérhang "effekt". Mivel igazi effektek nem voltak a hangszeren ezért ezt fura hangszínek és ezen alkalmazott portamentó (két hang közötti csúsztatás) adta. A címe is azért lett ez, mert olyan szedet-vedett bohém zene alakult ki a végére. Tehát nem egy korabeli Cseh tartományról kapta a címét.

értékeld: {extravote 3}

Így készült...

Egyetlen hangszer és két magnó segítségével sávonként játszottam fel. Elsőként a dob és a teljes akkordmenet lett felvéve. Majd a kazettás magnó és a hangszer hangját a következő sávot (basszus) játszva felvételre került a másik magnóra. Keverőm nem volt, ezért a sztereó orsós magnó jobb és bal sávját használtam oly módon, hogy az egyik sávra ment az élő zene, a másikra a kazettás magnó hangja. A következő sávnál fordult a dolog, a magnó lejátszotta a felvett két sávot monóra állítva, így a felvett két csatorna keverése a következő sáv felvételekor történt meg ami ugyanígy a kazettás magnóra történt. A speciális felvételekhez saját kábeleket gyártottam. Sokszor úgy adódott, hogy a kazettáról vissza kellett másolnom az orsós magnóra az anyagot, így aztán a minőség minden átvételkor romlott. Érdekes, hogy ennek ellenére egy délután befejeztem.

Az életemet sokszor bonyolította, hogy nem volt mindig megfelelő számú magnóm, így lehetséges hogy ez a szám kutyafuttában készült egy kölcsön magnóval, erre már nem emlékszem.

Gears

YAMAHA PSS-170

Értékeld a cikket!
{extravote 3}



Zenefelhő

Squier STRAT roland Ableton Yamaha PSS-170 Fincy GO. VST LIVE KORG m50 VERMONA Pink Floyd Donna Summer szintetizátor KORG R3 RADIAS-R Kraftwerk